listopad/prosinec 2016

 

Život v budoucnosti

 

Můj nejlepší kamarád

3. třída s Mgr. Kristýnou Miklánkovou

Přečetli jsme si popis maminky, zvířete a také pohádkové postavy. Řekli jsme si, jak si vytvořit osnovu, když se chceme do popisu pustit. Někteří se teprve učí, jakým způsobem se správně písemně vyjadřovat. Někomu se popis zdařil velice hezky. Tak tady jsou dvě ukázky, které se dětem vcelku hezky vydařily.


Můj nejlepší kamarád

Popíšu mého nejlepšího kamaráda Filipa. Filip je můj nej kamarád, protože se mnou hraje fotbal a nenechá mě v problémech. Má hnědé vlasy a zelené oči, jako tráva. Je mu osm let, ale za měsíc mu bude devět roků. Měří metr třicet pět. Umí dobře hrát fotbal. Je to levák. Má dlouhé tělo, ruce i nohy. Má rovné, hnědé vlasy a je silný jako skála.

(Martin Jurásek popisuje Filipa Vojtka)


Moje kočička

Každé ráno jsem chodívala pouštět moji kočičku a kocoura mých bratrů. Moje kočička byla bílo mourovatá a jmenovala se Tlapka. Tlapka byla teprve koťátko a moc ráda se prala s Mourkem. Tlapka byla drobná a vážila něco málo přes kilo. Když jsme si tlapku přivezli od jedné paní, tak byla miloučká, ale jak mi dorostly vlasy, tak mi je začala žužlat, když jsem si ji brala do náručí. Když Tlapka spala s Mourkem na židli venku na terase, tak vypadala jako dvě klubíčka. Tlapku jsem měla moc ráda a byla můj miláček.

(Anička Kocháňová je naší IV žákyní. Velmi často za námi do školy jezdí do výuky.)

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu