leden 2017

 

Plesové

 

Hudba začala hrát a všechny páry se pohroužily do jejího rytmu. Mladý barman překvapil svou partnerku svým tanečním umem a ona jej zrovna tak. Brzy zapředli hovor a jejich rozhovory neutichly ani ve chvíli, kdy se oba museli vrátit za bar. Když po plese oba usínali, přemýšleli, jaká změna se v nich udála.

Polonéza deváťáků je hlavním, ale ne jediným vystoupením, které na letošním plese spatříme. I mladší žáci předvedou, že jim pohyb v rytmu hudby není cizí. Tady je malá ochutnávka toho co si připravili.

Víte, kdo jsou Květušky? No jistě, že víte - vždyť jsem vám o nich minulý rok vyprávěla. Vzpomínáte si, jak spolu s Matkou Přírodou zachránili město Český Krumlov před povodní? Jestli ne, tak koukejte běžet do Městské knihovny a přečíst si tam o nich. Já vám teď totiž chci vyprávět příběh další, a to, jak společně zachránili Elišku Kropáčkovou před těžkým astmatem.

Už je tady pololetí deváté třídy a kvapem se nám blíží přijímačky na střední školy. Ach bože lidi, jsem z toho tak nervózní a to mám ještě čas. Dopředu vám říkám, že devátá třída není žádný med a budete se muset hodně učit.

Znáte vy paní Zimu? Určitě znáte. Znáte její sestru? Ne? Tak vám řeknu, že ji nic jiného nezajímá, než sny. Má totiž za úkol všem lidem než usnout předurčit sen, který se jim bude zdát.

diplom2016 papjery krajske    diplompap01    diplompap02

logo skoly snapisem© 2017 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.zsbrezova.eu