červen 2017

 

Cestovatelské

 

Animág

9. třída s Mgr. Davidem Smetanou

anim2V den kdy jsme jeli do Kroměříže na Animág, bylo hrozné vedro. Nasedli jsme do auta a pan učitel nám sdělil, že nefunguje klimatizace. Vyřešili jsme to otevřením oken. My víme, objev století. Po příjezdu jsme chvilku hledali budovu školy, kde jsme dostali veškeré potřebné informace. Poté nás poslali na oběd.

Oběd jsme měli zajištěný v jiné škole. Po jídle jsme šli vrátit nádobí, no a Anetce s Natkou se stala taková nemilá věc. Měli tam totiž tři okýnka na vrácení a výdej jídla, holky šly vracet jídlo do okénka, kde se oběd vydával, jenže paní kuchařka jim řekla, že to je o jedno okénko dál. Tak šly o jedno okénko dál, ale tam byla plná řada čekající na oběd a ještě navíc řada kluků. Tak jeden kluk se na ně hezky usmál a řekl, že to je ještě o jedno okénko dál. Nakonec se do toho správného okénka trefily a Natka, když odcházela, převrhla koš, Eliška ho chytla a všichni se po nás začali otáčet. A trapas byl na světě. Po tomhle trapasu nás náš nejhodnější pan učitel pozval na zmrzlinu a dovolil nám krátký rozchod, abychom si alespoň zběžně mohli prohlédnout centrum Kroměříže.

V  první škole nám dali mapu s plánkem, jak se dostat na místo, kde se budou filmy promítat. Jenže, jak my dívky umíme být inteligentní, tak jsme si nevšimly, že jdeme na druhou stranu, jelikož mapa byla obráceně. Nakonec nás správně otočená mapa dovedla na místo promítání filmů, kterým bylo kroměřížské kino Nadsklepí.

Ve dvě hodiny se téměř naplnil sál kina a začalo slavností vyhlašování. Celkem do této soutěže bylo přihlášeno 100 filmů. Nominováno bylo 23 filmů z toho 5 filmů naší kategorie. Těchto 23 filmů dostalo cenu tzv. Stříbrného plátna, ale jen jeden film z každé kategorie dostal hlavní cenu poroty. My jsme bohužel hlavní cenu nevyhrály. Ale už výhra pro nás byla, že jsme se dostaly na Stříbrné plátno, kam byly vybrány pouze ty nejlepší filmy v dané kategorii.

- Natálie Provodovská, Eliška Ševčíková,  Aneta Vanďurková,  Klára Horalíková

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu