červen 2017

 

Cestovatelské

 

Nečekaná návštěva

7. třída s Mgr. Ivanou Tálskou

Bylo pozdě v noci a v koutě se u dřevěného stolu krčila maminka s dětmi. Jediný jejich zdroj světla a tepla byla teď už malá svíčka. Děti se navzájem krčily k sobě a dodávaly si tak víc tepla. Maminka se před dětmi snažila zachovat klidnou hlavu, ale uvnitř se pomalu probouzela panika. Venku zahřmělo a někde v blízkosti domu spadl strom. Děti tiše vzlykaly. Za oknem uviděly blesk a hned na to uslyšely silné kvílení větru a další hřmění. Mamince se zimou rozklepaly prsty. Tahle velká bouřka ji na jejím špatném zdravotním stavu moc nepomáhala.

Dveře od domu se prudce rozrazily a silný vítr sfoukl svíčku, naplnil místnost ledovým vzduchem a přivál jim návštěvu. Ta návštěva pociťovala spoustu emocí zároveň. Klid, neklid, bolest, hněv, úlevu, paniku, strach… Všechny pocity, které lidi cítili, když odcházeli z tohoto světa. Když lidé nechtěli odejít, bylo to pro ně velmi těžké. Mnohem lehčí to bylo, když se s tím smířili. A zrovna v tuto chvíli to bude mít také těžké. Tento člověk má totiž malé děti. Příliš mladé na to, aby jim odešel poslední z jejich rodičů. Ale nedá se nic dělat. Na každého dojde. Na někoho dřív, na někoho později, ale dojde.

Maminka to ještě nevěděla. Nevěděla, že je v domě návštěva. Až když se děti po té strašné noci probudily, zjistily, že jejich maminka bude spát už navždy.

- Anna Lamplotová, 7. ročník

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu