červen 2017

 

Cestovatelské

 

Moře

3. třída s Mgr. Kristýnou Miklánkovou

Ve škole zůstaly staré rámečky, které už nikdo nechtěl a měly se vyhodit. Tak jsme je využili se třeťáky, a vytvořili jsme návrhy na téma moře. Na tabuli jsme chodili psát slova, co nás napadne, když se řekne moře. Byla tam slova jako loď, námořník, vlny, bouře, maják, kormidlo, mušle, teplo, klid, západ a východ slunce. Motivace tedy byla a teď to moře nějak ztvárnit. Někdo pracoval sám, jiní navrhovali ve dvojicích. Pak jsme přenesli naše nápady na plátno. Rámeček jsme dozdobili mušlemi, škeblemi, mořským koníkem, pískem a rozdrcenými mušlemi. Tvoření nás bavilo a výtvory se vydařily.


Moře je klidné, ale když přijde bouře, tak je neklidné a dokáže potopit i loď. Potom se ale vyjasní a dá se v něm krásně koupat. A nejhezčí je moře v noci. V noci je moře klidné a bez vln, a když půjdete v noci na balkón, tak uvidíte krásný západ slunce. A víte, proč to vím? Protože jsme tam byli s rodinou a každý večer jsme chodili k moři a dávali si soutěž v házení žabek.

- Adam Kubiš, 3. ročník


 Pojedeme na dovolenou k moři. Už se těším, protože uvidím delfíny a vodní ježky. Těším se, jak budu plavat a možná uvidím mořské koníky. Na pláži se budu opalovat. Moře je hezké, protože je tam hodně vodních tvorů.

- Jiří Vacula, 3. ročník


 O velkých prázdninách pojedu s mamkou a se sestrou na ostrov Krk do Chorvatska. Moc se těším, až pojedu na mostě, který je nad mořem. Mamka říkala, že tam bude fitko a sauna. Těší se, až si dám na snídani omeletu.

- Filip Vojtek, 3. ročník


Den u moře

Jeli jsme k moři, písek tam hřeje.
Vlny tě odnáší, západ slunce, lodě.
A pozor na kraby, mají ostrá klepeta.
Jsou tam i mušle a ježek taky
a hlavně bacha na žraloky.

- Petr Kročil, 3. ročník


 Z moří, oceánů a řek se skládá velká část Země. V moři jsou živočichové např. mořský koník, delfíni, a dokonce i velryba, která je největší zvíře na světě. Moře je nejkrásnější zvláště, když zapadá slunce. U moří bývají různé pláže, písčité i kamenité a palmy. U moře jsem ještě nikdy nebyla, ale chtěla bych se tam někdy jet podívat.

- Beáta Benková, 3. ročník


 Moře je příjemné, uklidňující. Hlavně je to nejlepší na pláži. Musí být veliké horko, abyste se mohli opalovat a relaxovat. Hlavně nesmí přijít tsunami.

- Dan Bartko, 3. ročník


Manuel k nám vždy ke konci roku zavítá na tři týdny do školy ze Španělska. Maminku má z Březové, tatínek je Španěl. Napsal nám, jak se cítí u moře. Můžete si vybrat, zda budete číst v češtině nebo Španělštině. Do češtiny mu s překladem pomohla maminka s babičkou:

Si os contaria algo sobre el mar, diria que me gusta mucho. El olor del mar y el ruido de las olas rompiendo en la orilla. Cuando empiezo a nadar, su aqua salada me hace flotar. Cuando me pongo mis gafas de buceo, me sumerjo hasta el fondo para ver los peces y aveces les doy de comer. En invierno viajo a Portugal donde me baňo en el oceano Atlantico i Que está muy frio! Alli me enconfré grandes medusas y muchas conchas.

Kdybych vám vyprávěl něco o moři, řekl bych, že ho mám moc rád. Vůni moře a hluk rozbíjejících se vln o břeh. Když začnu plavat, jeho slaná voda mě nadnáší. Když si nasadím potápěčské brýle a potopím se až do hloubky, abych viděl ryby a někdy je krmil. V zimě jezdím do Portugalska, kde se koupu v Atlantickém oceánu, který je moc studený. Tam jsem našel velké medúzy a moc krásných a velkých mušlí.

- Manuel Román Lisal

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu