červen 2017

 

Cestovatelské

 

S kým se letos loučíme...

9. třída s Mgr. Ivanou Tálskou a MgA. Andrejem Ševčíkem

 

Aneta...s Anetkou Vanďurkovou

S Anetkou se známe už od školky. Bavíme se zhruba 13 let. Obě jsme teď v 9. třídě. Je jí 14 let. Bydlí ve stejné vesnici. Od nástupu do první třídy jsem Anetku poznávala víc a víc. Má krásné dlouhé hnědé vlasy. Oči má hnědé, na okrajích se rozprostírá zelená. Ve výběru oblečení má styl. Co si dá na sebe, se jí hodí.

S Anetkou jsem si sedla. Máme se o čem bavit a velmi si rozumíme. Ve škole se nijak moc nevyjadřuje. Když je vyvolaná, jen něco zakuňká. Nejde ji skoro vůbec slyšet. Domácí úkoly má vždy hotové. Do školy se připravuje, i na testy se naučí. Je na ní spoleh. Ještě jsem ji křičet neslyšela. Je spíše klidná, jen tak ji někdo nenaštve. K lidem se chová mile. Ráda pomůže.

Moc ráda fotí. Má zajímavé a zároveň poutavé fotky. Střední školu si vybrala ve Strážnici, grafický design. V různých programech na PC se vyzná. Vymýšlení plakátů, pozvánek a spoustu dalších věcí ji jde. Když jsme spolu venku, většinou jezdíme na kolečkových bruslích. Ze sportu má ráda hokej. Nehraje ho, ale sleduje. Doma nejradši maluje nebo kreslí. I na filmy si čas udělá, ale nejradši na ně jde do kina.

Vím, že jí můžu věřit. Když jí něco povím, nikomu nic neřekne. Má své dobré i špatné stránky. I přesto ji mám ráda a doufám, že i přesto, když odejdeme každá na jinou školu, se nadále budeme bavit.

- Klára Horalíková


David...s Davidem Pagáčem

David je můj spolužák a jeden z nejlepších kamarádů. Nastoupil k nám do školy v osmé třídě. David je vysoký a svalnatý. Jeho oblíbený sport je bikros, kterému se věnuje závodně osm let.

David je zábavný, chytrý, rád sportuje, občas je trochu vznětlivý, ale na to jsem si zvykl. Každý čtvrtek chodí domů pěšky, i když je to daleko, tak s ním vždy kousek jdu. Ve škole nemám lepšího kamaráda, se kterým bych si povídal. Vždy, když píšeme test, tak se vzájemně doplňujeme. Občas se před testem hodně stresuje, ale kdyby to nedělal, tak by to nebyl on.

Davidova nejhorší vlastnost je, že se někdy uráží, ale za chvíli se zase baví. David je jeden z nejlepších lidí, které jsem poznal, a jsem za to rád.

- Lukáš Uher

 

 

 


dominik vaclav...s Dominikem Václavem

Dominik je můj kamarád, znám ho od 6. třídy. Dominik je vysoký a silnější postavy. Ze všeho nejraději hraje na počítači. Hraje hry jako: Unturned, CS:GO a Rust.

Dominik je vznětlivý, hlavně když se jedná o hraní, občas je urážlivý. Nerad pracuje, ale když se do práce pustí, tak to stojí za to. Není na něj příliš spoleh. Je hlavně samotář a nemá rád velkou společnost. Jeho největší zájmem jsou zbraně a všechno, co se týká války.

Je s ním neustále sranda. Čas strávený nad knížkami považuje za ztrátu času.

- Tadeáš Veselý

 

 

 

 

 

 


eliska sevcikova portret...s Eliškou Ševčíkovou

Je to my best friend, jak se říká. Má zeleno-hnědé oči a hnědé vlasy, které nosí většinou sepnuté do drdolu. Obličej má oválný. Na svůj věk je vcelku vysoká, měří cca 167 cm. Kdybyste ji potkali, tak navenek vypadá obvykle ne moc vesele. Jenže to byste ji museli lépe poznat, protože potom byste zjistili, že je to naprosto prímová holka.

Jinak je velice hodná, milá, vstřícná, když cokoli potřebuji, tak mě vyslechne, případně mi poradí. Ale je i dost výbušná, tvrdohlavá. Prostě takové třeštidlo. Je hold ve znamení berana, ale myslím si, že by za mě dala i ruku do ohně, to stejné bych udělala já pro ni.

Jsme obě tak trochu šílené. Ale i přes její nedostatky ji mám a stále budu mít ráda.

- Natálie Provodovská

 

 

 

 

 


lukas u...s Lukášem Uhrem

Lukáš je můj spolužák téměř 2 roky. Každý den se vidíme ve škole a zažíváme spolu nezapomenutelné zážitky. Lukáš je hubenější a vyšší postavy, nosí tajemné červenočerné brýle, s kterými všechno vidí. Lukášův nejoblíbenější koníček je florbal. Myslím, že Lukáš je sportovní typ a má rád všechny druhy sportů.

Lukáš je nejvíce známý svou veselou náladou. Každý, kdo se na Lukáše jen podívá, hned dostane lepší náladu. Lukáš je jeden z nejlepších žáků ve třídě, protože má všechno na háku a nic ho netrápí, na víc je neskutečně chytrý a milý na ostatní.

Lukášova nejhorší vlastnost je ta, že má velké výkyvy nálad. Občas ho něco pořádně naštve, ale za chvíli ho to zase přejde. Lukáš je super člověk a jsem rád, že jsem ho poznal.

- David Pagáč

 

 

 

 


street art natalie... s Natálkou Provodovskou

Natálka je má velice dobrá kamarádka, známe se už od školky. Je o půl roku starší než já, ale už je nám oběma patnáct. Narodila se ve znamení střelce. Má přes metr padesát a štíhlou postavu, polodlouhé špinavě blond vlasy, trochu hranatější obličej, velké mordo-šedo-zelené oči a dlouhé řasy.

Její nálada jde poznat celkem snadno. Často bývá zasmušilá, ale nálada se jí postupem dne zlepšuje. S Natkou máme společné to, že se velmi snadno naštveme, a to pak stojí za to.

Když se cítím pod psa, dokáže mi zvednout náladu. Je milá a vstřícná, avšak taky velmi tvrdohlavá (já samozřejmě taky) a to pak vede k mnohým rozkolům. Ale dokážeme se rychle usmířit. Mám ji prostě ráda a za nic na světě bych ji neměnila.

- Eliška Ševčíková

 

 

 

 

 


portrét a...s Tomášem Moravčíkem

Když jsem poznal Tomáše, tak to bylo asi v 6. třídě. Jeho povaha se špatně určuje, někdy je výbušný. Je chytrý a často se učí, protože se rád učí. Hraje na harmoniku, která už ho moc nebaví.

Tomáše hrozně baví ruční práce a rád pracuje se dřevem a rád hraje florbal a fotbal. Tomáš nemá příliš sportovní postavu, ale i přesto rád sportuje. Postavu má vysokou a je trošku při těle.

K cizím lidem se chová příliš dobře a je k nim hodný.

- Michal Adámek

 

 

 

 

 

 

 


Z Klára...s Klárkou Horalíkovou

Člověk, kterého budu charakterizovat, má ke mně velmi blízko. Jmenuje se Klárka, je jí 15 let a žije kousek od školy se svou rodinou. S Klárkou jsme chodili do mateřské školky a dále také do základní školy.

Je cca 163 cm vysoká, má štíhlou postavu a dlouhé nohy. Má blond dlouhé vlnité vlasy, které dosahují délky až k ramenům. Její obličej je užší, zdobí jej větší hnědé oči s trochou zelené barvy, pod očima má kulatý nos jako bambulku, rty úzké. Styl oblékání nemá, nosí jen to, co se jí líbí.

Je milá, kamarádská a rozumí mi. Máme spolu velice dobrý vztah. Krásně zpívá a tančí. Moc se neučí, ale špatné známky nemá. Z předmětů ji nejvíce baví čeština, a dokonce mi jednou říkala, že by chtěla být učitelka češtiny. Potom od toho názoru upustila.

Je prostě super, až na pár maličkostí. Zažili jsme spolu spoustu hezkých i špatných chvílí. Je to můj nej kámoš.

- Aneta Vanďurková

 

 

 


portret m.a...s Michalem Adámkem

Michal je můj nejlepší kamarád a spolužák. Téměř ve všem si rozumíme. Má na krátko ostříhané vlasy, je hubený, a je středního vzrůstu a kouří. Ale to mi vůbec nevadí. Dobře se s ním pracuje i vykládá. Má rád florbal a rybaření.

Michal je šikovný, chytrý, tvořivý a pracovitý. Ze všeho nejraději pracuje ručně a jde mu to.

Michalova špatná vlastnost je, že se vzteká. On se nevzteká pořád, ale když se naštve, stojí to za to.

- Tomáš Moravčík

 

 

 

 

 

 

 


Katka...s Katkou Mullerovou

Katka nastoupila k nám do školy od začátku 9. ročníku. Má dlouhé hnědé vlnité vlasy, zelené oči s modrým odstínem. Je hubená a má dlouhé nohy. Měří asi 172 cm, takže je vysoká.

Ze začátku byla dost tichá. Nová škola, noví spolužáci, musela si prvně zvyknout. Ale i přesto, že to pro ni bylo těžké, se s námi dala do řeči. Teď už spolu trávíme i volný čas. Ráda se směje, je přátelská. Někdy dokáže být i výbušná. Když se naštve, tak se nezastaví, dokud neřekne vše, co chce. Je dost ukecaná, což je dobře.

Katka mezi nás zapadla. Máme společné zájmy a dobře si rozumíme.

- Klára Horalíková

 

 


tadeas...s Tadeášem Veselým

Tadeáš je můj dobrý kamarád a spolužák. Známe se pouze 3 roky, ale rozumíme si. Je vysoký, průměrné postavy.

Tadeáš je klidný a nic ho nerozhodí. K ostatním lidem je hodný a rád se směje. Rád posiluje a občas si rád zahraje na počítači. Ve škole je zamlklý, ale když s ním volám přes skype, tak mluví jak o život.

Tadeáš je velmi dobrý kamarád, ve všem se na něj mohu spolehnout a o všem si s ním můžu popovídat. Jsem rád, že jsem ho poznal.

- Dominik Václav

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: MgA. Andrej Ševčík, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu