logo svetle modre

 

 

XI. ročník  2019/2020

Rozhovory

Rozhovor s paní učitelkou Annou Šebestovou

Jaké pocity jste měla, když jste poprvé přišla do březovské školy?

Poprvé jsem se do naší školy podívala na jaře letošního roku. Na první pohled mě zaujala výzdoba ve škole a netradiční uspořádání tříd. Ve škole jsem se cítila dobře a uvolněně. Líbila se mi také vstřícnost pana ředitele a učitelů.

Líbí se Vám u nás?

Samozřejmě že ano. Ze všech škol, kde jsem působila (praxe při studiu) jsou Školy Březová nejlepší vzdělávací institucí. :-)

Jakou třídu máte nejraději, ve které se vám dobře učí?

Nemohu přesně říct, která třída je moje nejoblíbenější. Učím děti od první až do šesté třídy a každá třída je jiná a v něčem jedinečná. Každá z nich umí být hodná i zlobivá. :-)

Proč a kdy jste se rozhodla pro povolání učitelky?

Učitelkou jsem chtěla být odmalička. Jako malá jsem si na učitelku hrála, a dokonce jsem si tvořila testy, které jsem poté opravovala. Když jsem se v maturitním ročníku měla rozhodnout, na kterou katedru se přihlásím, najednou mě katedra pedagogiky nelákala. Přemýšlela jsem nad studiem historie a sociologii. Za to, že jsem se nakonec učitelkou stala, vděčím své mamince, jenž mi řekla, že bych se na dráhu pedagoga měla dát. Jsem ráda, že jsem ji poslechla.

Co pro Vás znamenají Vánoce?

Svátky, kdy se sejde rodina a tráví spolu čas. Vánoce jsou můj nejoblíbenější svátek. Jak nastane vánoční čas, cítím ve vzduchu takový zvláštní pocit. Na Vánoce se vždy hodně těším a maximálně si je užívám.

Chodíte do kostela (na půlnoční nebo na večerní)?

Do kostela na půlnoční mši nechodím. U nás v rodině se tato tradice nikdy nedržela.

Jaké jsou Vaše vánoční tradice?

Dodržuji tradice jako většina ostatních lidí. Zdobím stromeček a koupím dárky pro své nejbližší. Večer na Štědrý den máme s rodinou slavnostní večeři a pak jdeme rozbalit dárky. Po rozbalování koukáme na pohádky a užíváme si zbytek večera.

Jaká koleda se vám nejvíce líbí a je Vašemu srdci nejbližší?

Mám ráda tradiční koledy i moderní písničky. Z tradičních koled mám ráda Chtíc, aby spal a potom Byla cesta byla ušlapaná. Z moderních vánočních písniček mám nejraději Christmas is all around z filmu Láska nebeská.

Kde bydlíte?

Bydlím v menším bytě v Uherském Brodě.

Máte děti? Jste svobodná, nebo vdaná, popř. plánujete svatbu?

Děti zatím nemám a jsem svobodná. Avšak pokud vše dobře půjde, stane se ze mě příští rok vdaná paní. :-)

Děkujeme za rozhovor Dan, 7. ročník

 

skolni casopis2019 krajskolni casopisskolni casopis2017 kraj

logo skoly snapisem© 2020 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu