logo svetle modre

 

 

XI. ročník  2019/2020

Literatura

Kočičí bezdomovci v zimě

Kočky mají rády teplo. Ty naše se v zimě zahřívají klidně i na topení. Toulavé kočky to mají horší. Často nemají co jíst a pít, bývají podvyživené a v mrazech opravdu trpí.

Málokdo je má rád. Lidé se jim většinou vyhýbají, dělají, že je nevidí, dokonce jim vadí, když je někdo krmí. Zdravá kočka přitom loví myši a krysy, měla by mít své místo i na sídlištích, kde dávají přednost pastem a toxickým granulím pro hlodavce. Teď je tady to nejhorší období pro bezdomovce. Lidské i zvířecí. Větší města mají noclehárny, kde mohou lidé bez domova přespat v teple. V Ostravě je pro ty, kdo nemají jinou možnost, k dispozici skládací polystyrénové "iglú" s hliníkovou fólií. Vypadá sice nedůstojně, ale je v něm o 18 stupňů tepleji než venku, může tedy zachránit život.

bezdomovci

Foto: Repro foto 20minutes.fr/Geoffroy de Reynal

Pro toulavé kočky se už dneska vyrábějí boudičky, které fungují na podobném principu jako lidské "iglú". Dají se koupit anebo vyřezat z polystyrenu a naplnit senem. Měly by stát někde v závětří, klidně i na zahradě - poslouží tam kočkám, které nemají takové štěstí jako ty naše. Horší je to na sídlištích, kde není snadné najít pro ně takové místo, aby s nimi lidé neměli problém, ale právě tam je asi kočičí bezdomovci potřebují nejvíc.

bezdomovci2

Foto: https://www.moje-kocka.cz/


 

Timo Čársky, IV žák 9. ročníku

 

skolni casopis2019 krajskolni casopisskolni casopis2017 kraj

logo skoly snapisem© 2020 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu