logo svetle modre

 

 

X. ročník  2018/2019

1. číslo vychází 23. října 

Rozhovor s panem ředitelem

Redakce: "Jste na tuto školu pyšný?"

Pan ředitel: "Ano určitě. A moc."

Redakce: "Líbí se vám naše Papjérky?"

Pan ředitel: "S Papjérkami jsem přece dávno, dávno začínal ještě já pod názvem Březovská malotřídka. To jste ještě vy ani nebyli na světě. Kdy ses narodila Kristýnko?"

Redakce: "2006."

Pan ředitel: "No vidíš a já jsem sem přišel v roce 2001 a ten první školní časopis, kterému jsme říkali Březovská malotřídka, jsme začali vydávat v roce 2003."

Redakce: "Jste na březovské žáky pyšný?"

Pan ředitel: "Já to říkám více než 16 let. Ano. Už jsem učil vaše rodiče, například tvého tatínka. Tehdy ale ještě na Strání."

Redakce: "Chtěl byste na této škole něco změnit?"

Pan ředitel: "Vzhledem k tomu, že vy jste příliš mladí, a že berete naprosto jako samozřejmost co vidíte, doporučil bych vám, abyste se podívali na fotkách, jak vypadala naše škola, když jsem přišel 29. 6. 2001. Já jsem skutečně, jak ses ptala Anetko, pyšný. Nebo, co bych chtěl změnit? No, my už jsme toho změnili hodně, když se na ty fotky podíváš. Změnili jsme celou školu, vyměnili jsme veškeré zařízení i nábytek, lavice. Udělali jsme nové třídy z těch prostorů, které byly nevyužité. Dneska nám to už chybí, takže chystáme novou přístavbu pro vás, abyste se tam vešli."

Redakce: "Chtěl byste na žácích něco změnit?"

Pan ředitel: "Já si myslím, že žáci jsou takoví jací jsou. Taky jsme byli malé děcka. Myslím, že jste úplně normální, vždycky říkám, že jste takoví křišťálově čistí, že nejste zkažení třeba jak děcka někde jinde. Já jsem učil v různých školách, různých částech tohoto státu. Takže to mohu posoudit a myslím si, že školáci jsou takoví, jaké je vedení školy a jací jsou učitelé a učitelky ve škole a já si svoje učitele a učitelky vedu k tomu, aby byli spíš jako vaši starší kamarádi, sice nároční na vás, ale kamarádi."

Redakce: "Jste rád, že jste na této škole ředitelem?"

Pan ředitel: "To určitě ano."

Redakce: "Chtěl byste na Papjérkách něco změnit?"

Pan ředitel: "Nechtěl. Papjérky jsou školní časopis vás žáků a do toho já nezasahuju. Neměnil bych vůbec nic . Nechávám to na svých podřízených. No a letos i na vás, na té nové redakční radě, takže spíš očekávám, čím mě překvapíte, co nového přinesete."


- Připravili Anetka Juračková, Kristýna Vaculová, Klára Vaculíková ( 6. třída) s Mgr. Hankou Gureňovou

 

skolni casopisskolni casopis2017 krajskolni casopis2016 kraj

logo skoly snapisem© 2018 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu