logo svetle modre

 

 

XI. ročník  2019/2020

Galerie

galerie final male

Zde si můžete prohlédout výtvarné práce našich žáků. V prostorách školy máme také školní Galerii na schodech. Galerie byla odstartována v roce 2016 výstavou Podzim: deset nejúspěšnějších fotografií z fotosoutěže. V galerii se střídají různé výstavy žáků. Každá výstava je zahájena vernisáží, kterou si žáci sami organizují.

V zimě

Jak to vypadá v zimě nad i pod zemí ve společných pracích nakreslili páťáci.

Polární záře

Čtvrťáci pomocí kousku papíru a barevných kříd vytvořili na tmavém podkladě nebe plné polární záře. Barevné pozadí doplnili temperovým ledním medvědem.

Plechovka s pastelkami

Po vánočním útlumu jsme se šesťáky potřebovali nějaké jednoduché téma. Plechovka s výtvarnými potřebami se ukázala jako správná volba. Zbyl nám ještě čas na zopakování ilustrátorů pro děti.

Betlém

Vánoce se kvapem blíží, tak jsme si v páté třídě namalovali "betlém".

Svět v láhvi

Aby nám krásná zimní atmosféra vyržela co nejdéle, naplnili si ji šesťáci do lahví a pečlivě uzavřeli zátkou.

Skokani na lyžích

Čtvrťáci malovali skokany na lyžích. Aby to bylo zajímavější, místo lyží jim přilepili dřívka od nanuků. Myslím, že ani Raška by nebyl proti.

Koláž

Šesťáci využili ke své práci staré kalendáře a ostřižky hnědého papíru. Na pestrý podklad přilepili hnědé "hranolky" v perspektivním vidění. Jistě mi dáte za pravdu, že vznikly docela zajímavé práce.

Mikulášská punčocha

Mikuláš naposled kontroluje knihu hříchů, andělé čechrají peříčka a čerti látají pytle. Už se to blíží. Čtvrťáci nenechali nic náhodě a nakreslili si punčochy i s kýženými dárky, aby bylo jasno, komu a co.

Ilustrace

V páté třídě jsme probírali naše nejznámější ilustrátory dětské knihy. Následující hodinu si žáci sami vyzkoušeli roli ilustrátora a vybrané texty doplnili obrázkem.

Karkulka a vlk

Příběh o holčičce v červeném a vlkovi je nám všem dobře známý. V podání čtvrťáků působí tak trochu hororově.

Tlustice

Tlustice v květináči, kterou pěstuje pan školník, se ukázala jako super předloha k malování. Pozadí jsme vytvořili technikou frotáže, zbytek jsme namalovali temperou.

Ovoce

Technikou koláže vytvořili žáci páté třídy nádherné ovoce, které nám bohužel letos v zahradách chybí.

Jablka

Na ovocné téma pracovali i čtvrťáci. Představili jablko v několika podobách – kreslené pruhované, barevné malované a v rámečku dokonce tiskané.

Puzzle s příběhem

Šesťáci vytvořili puzzle se střípky příběhu, který vepsali do rámečku celé práce.

 

skolni casopis2019 krajskolni casopisskolni casopis2017 kraj

logo skoly snapisem© 2019 Vydává: Školy Březová - střední odborná škola, základní škola a mateřská škola, Březová, okres Uherské Hradiště.
Šéfredaktor: Jana Buryanová, e-mail: papjerky@gmail.com

www.skolybrezova.eu